התמכרות וכוח רצון, האם יש קשר ביניהם?

תוכן עניינים - התמכרות וכוח רצון, האם יש קשר ביניהם?

"מה יהיה איתך?", "אין לך כוח רצון?", "למה אתה לא מפסיק לשתות???"

תמיד אני עונה את אותן התשובות

"בוודאי שאני רוצה", "מה אתם חושבים שאני לא רוצה שיהיה לי טוב יותר?", "גם לי נמאס שהבוס שלי נוזף בי כל הזמן", "טוב לי להרגיש מסטול כל היום?"

אדם מכור לכל סוג שהוא של שימוש?

רבים טועים לחשוב, שאדם מכור לכל סוג שהוא של שימוש – הימורים, אלכוהול, הפרעת אכילה, סמים, הינו אדם ללא כוח רצון ונוטים להאשים אותו בכל פעם בחוסר רצון להפסיק את ההתנהגות המתמכרת.

אני רוצה לחדש לכם, האדם המכור רוצה יותר מכל אדם אחר בעולם להפסיק להשתמש, בכל פעם שהוא משתמש, מצד אחד, הוא שונא את עצמו יותר ויותר, הוא כועס על עצמו, מלקה את עצמו ומצד שני, כתוצאה מתחושות אלה הוא משתמש יותר ויותר. הוא אינו מסוגל לבדו לשאת תחושות אלו ולכן משתמש יותר ויותר. כך למעשה, הוא גורם לריחוק גדול יותר ויותר מהסביבה הקרובה אליו.

המכור נכנס למעין פלונטר, מעגל קסמים שהוא אינו יודע כיצד לצאת ממנו וכל אמירה מצד הסביבה על כך שהוא חסר כוח רצון רק מכניסה אותו פנימה יותר ויותר לתוך ההתמכרות הפעילה.

משפחתו של המכור, חבריו, מעסיקיו

שני דברים חשובים יש לי לומר על כך. האחד לכם, משפחתו של המכור, חבריו, מעסיקיו. הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות על מנת לעזור לו להפסיק להשתמש הוא להציע לו לפנות לעזרה מקצועית, כיוון שכל אמירה הנוגעת לחוסר רצונו להפסיק להשתמש רק פוגעת בו יותר ומפחיתה את האמון שלו בכם ובכך מרחיקה אותו מאהוביו.

השני, לך, המכור שעודנו סובל, יש פתרון, אני יודעת שכרגע נראה לך כי כל עולמך חרב עליך, הכל נראה כמו בור ללא מוצא, אולם ישנה דרך מוצא ואני בטוחה שיחד נוכל להגיע למקומות נפלאים, בהם האור יחזור לעיניך, הקשרים עם הסובבים אותך ישתפרו, תחושתך העצמית תהפוך לגאווה במקום בושה וחשוב לא פחות תצליח לתפקד בצורה יוצאת דופן שבעבר לא הצלחת.

אדם הסובל מאכילה כפייתית ומשקלו גבוה מאד

קחו למשל אדם הסובל מאכילה כפייתית ומשקלו גבוה מאד, האם הוא אינו רוצה להפחית ממשקלו? בוודאי שהוא רוצה, אין קשר בין הרצון שלו לרדת במשקל ולהפסיק לאכול באופן כפייתי לבין היכולת שלו בפועל לעשות זאת לבדו, ללא עזרה חיצונית. כדי להצליח להפחית במשקל ראשית עליו להבין כי עליו להיעזר באיש מקצוע אשר מבין את התמכרותו ויודע לכוון אותו אל עבר הדרך המתאימה לו, ללא קיצורי דרך, ללא ציפייה לתוצאות מידיות, אלא רק לתחושת הקלה מהשימוש האינטנסיבי.

אני מזמינה אותך אליי לקליניקה, למסע משותף אשר בעזרתו תפתח הבנה לגבי מצבי סיכון אשר עלולים להחזיר את ההתמכרות לפעילה ובסופו, השקט והשלווה יחזרו לחייך.

ליעוץ נוסף בהתמכרות וכוח רצון, האם יש קשר ביניהם? צרו איתי קשר

עוד בנושא התמכרות וכוח רצון, האם יש קשר ביניהם?

הימורים

התמכרות להימורים המתכרות להימורים מוגדרת כהתנהגות אובססיבית אשר האדם למעשה נוטל סוג של סיכון אשר

מהי התמכרות?

התמכרות הינה שימוש מוגזם וחוזר בחומרים אשר משנים מצב רוח או תודעה. השימוש לרוב מתחיל

"ציר" ההתמכרות

'ציר השימוש' של ההתמכרות תהליך ההתמכרות הוא תהליך הדרגתי וניתן לחלק אותו לארבעה שלבים שנקראים