מהי התמכרות?

הימורים

תוכן עניינים - הימורים

התמכרות להימורים

המתכרות להימורים מוגדרת כהתנהגות אובססיבית אשר האדם למעשה נוטל סוג של סיכון אשר בסופו יכולות להיות שתי אפשרויות – זכייה או הפסד
פעולה זו גורמת לאותו האדם לחכות ולצפות לתוצאה הראשונה – זכייה. ציפייה זו נוצרה כאשר אדם זכה בפעם הראשונה בעיקר אם מדובר בסכום גבוה.

ישנם אנשים אשר מסוגלים להמר מספר פעמים מצומצם בחייהם ולא להגיע להתנהגות מתמכרת, אולם לא ניתן לצפות מראש תוצאה זו. קיימת סברה כי, קיימת אישיות מתמכרת אשר עלולה לגרום לתוצאת התמכרות בפעולה זו. לכן, מומלץ לגלות ערנות כאשר אנו עושים פעולות אשר עלולות להגיע לכדי התמכרות על מנת לעצור אותה בזמן הנכון.

הימורים הינה התמכרות מורכבת לאור כך שהאדם המכור, עשוי למכור ולהפסיד את כל הונו, רכושו, להפעיל מניפולציות קשות מאד על בני משפחתו עד פגיעה קשה בכל הסביבה, לעיתים הלוואות "מהשוק האפור" ואף הגעה לביצוע עבירות על מנת להחזיר את האיזון הכלכלי ולשלם חובות שנוצרו.

כמו כל התמכרות אחרת, גם ההתמכרות להימורים מאופיינת בעלייה מתמדת של סכומי הכסף אשר אותם מוציא האדם כדי להמר ולעיתים רבות אף יהמר במקומות אשר בארצות מסוימות אינם חוקיים (קאזינו למשל).

התמכרות זו, מאופיינת בהסתרה של סכומי כסף או הסתרה של סיבות להיעלמות כספים, אמירת שקרים רבים על מנת להסביר התנהגויות שונות, הכחשה לגבי קיומה של הבעיה.

סממנים אשר עלולים להופיע כאשר האדם שקוע בעומקה של ההתמכרות, עצבנות יתר, חוסר יכולת לתפקד ברמה היומיומית, חרדות, קשיים זוגיים ומשפחתיים רבים.

ליעוץ נוסף בהימורים צרו איתי קשר

עוד בנושא הימורים

מהי התמכרות?

התמכרות הינה שימוש מוגזם וחוזר בחומרים אשר משנים מצב רוח או תודעה. השימוש לרוב מתחיל

שאלון למכור

השאלות הבאות נכתבו על ידי מכורים המחלימים ב "מכורים אנונימיים"  אם יש לך ספקות בשאלה